Metody pracy

Metody pracy

Jestem zwolenniczką łączenia różnych metod terapeutycznych.

W pracy terapeutycznej wykorzystuję:

  • zasady terapii neurobiologicznej
  • metodę Szkoły Krakowskiej prof. Jagody Cieszyńskiej
  • MTG (Manualne Torowanie Głosek) Elżbiety Wianeckiej
  • Metodę Dobrego Startu wg prof. Marty Bogdanowicz
  • metody stymulacyjne oparte na zabawie
  • ćwiczenia kształtujące słuch fonematyczny oraz prawidłową analizę i syntezę słuchową i wzrokową
  • ćwiczenia usprawniające funkcje aparatu oddechowego i artykulacyjnego
  • metody oparte na łączeniu wzorców ruchowych z pojawieniem się dźwięków mowy
  • masaże logopedyczne
  • profilaktyczne ćwiczenia i zabawy logopedyczne zapobiegające wadom wymowy