Metody pracy
Jestem zwolenniczką łączenia różnych metod terapeutycznych.
W pracy terapeutycznej wykorzystuję:
- zasady terapii neurobiologicznej
- metodę Szkoły Krakowskiej prof. Jagody Cieszyńskiej
- MTG (Manualne Torowanie Głosek) Elżbiety Wianeckiej
- Metodę Dobrego Startu wg prof. Marty Bogdanowicz
- metody stymulacyjne oparte na zabawie
- ćwiczenia kształtujące słuch fonematyczny oraz prawidłową analizę i syntezę słuchową i wzrokową
- ćwiczenia usprawniające funkcje aparatu oddechowego i artykulacyjnego
- metody oparte na łączeniu wzorców ruchowych z pojawieniem się dźwięków mowy
- masaże logopedyczne
- profilaktyczne ćwiczenia i zabawy logopedyczne zapobiegające wadom wymowy